Przejdź do głównej zawartości

Zielona Pracownia


W ubiegłym roku szkolnym, zgłosiliśmy naszą szkołę do 5 edycji konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - Zielona Pracownia.

Nazwa projektu Młodzi Naukowcy jest związana z zakresem zadań, które będą realizowane w naszej nowej ekopracowni. To przede wszystkim proste badania chemiczne, fizyczne i biologiczne - powietrza, gleby i wody, które ukażą nam ich aktualny stan. Liczymy, że publikowane tutaj wyniki badań wpłyną na świadomość ekologiczną naszych czytelników.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Co kryje gleba? ZAPRASZAMY DO KOŁA BIOLOGICZNEGO

Zainteresowanych Uczniów, zapraszamy do naszego koła w każdy piątek na 8 lekcji ;) Na ostatnich zajęciach, określaliśmy pH z różnych powierzchni z okolicy szkoły. Każdy Uczeń, pobrał próbkę górnej warstwy gleby, po czym metodą kolorymetryczną określaliśmy jej odczyn. Wynik: Odczyn wszystkich próbek oscylował między 7,5 a 8. Wniosek: Górna warstwa gleby, pobrana z tego samego obszaru nie wykazuje różnic w pH. Zadanie domowe: Przyniosę pół woreczka śniadaniowego gleby, pobranej z głębokości ok 20 cm z okolicy zamieszkania. Dodatkowo, zabiorę 1,5 L butelkę.

Dlaczego guma do żucia nie rozpuszcza się w trakcie żucia?

Zaczyna robić się niebezpiecznie (jakość powietrza coraz gorsza)

Zapewne pamiętacie nasze pierwsze opublikowane zdjęcie (nowych czytelników, odsyłamy do pierwszego wpisu 😉). Zawartość niebezpiecznego dla nas pyłu o wielkości 2,5 mikrometra wynosiła 4 mikrogramy/m³ - jakość powietrza była wtedy BARDZO DOBRA. Dzisiaj, wartość ta zbliża się do niebezpiecznej, co jest związane z niższą temperaturą i tym, że  coraz częściej palimy w piecach . UWAŻAJMY NA SIEBIE